Ataşehir’de aşırı hızlı otomobil, 5 araçla çarpıştı

İHA

Aşırı hızın neden olduğu kazalardan biri, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yaşandı.

İnönü Mahallesi Kartal Caddesi’nde bulunan dörtyol kavşağında, test için bir oto servisinden çıkartılan 34 GIZ 077 plakalı otomobile, ara yoldan çıktığı sırada cadde üzerinde hızla ilerleyen 34 HPY 473 plakalı araç çarptı.

Park halindeki otomobillere de çarptı

Aşırı hızla seyreden araç, park halindeki otomobillere çarparak durabildi. 6 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü. Kaza nedeniyle 1 kişi yaralanırken, kazaya karışan araçlarda maddi hasar meydana geldi. Öte yandan, 4 gün önce aynı noktada da bir otomobilin polis aracına çarptığı görüldü. Aynı noktada yaşanan kazalar güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahalleli isyan etti

Mahalle sakinleri ise, aynı yerde defalarca kez kaza meydana geldiğini söyleyerek, hız düşürücü set veya trafik ışıklarının konulması gerektiğini söyledi. Eren Doğan isimli bir vatandaş,

Bu burada yaşanan sanırım 100’üncü kaza. Her zaman olduğu gibi araçlardan biri hızlı gelmiş ve diğer araçlara çarpmış. Bütün esnaf bu durumdan rahatsız. Herkesi aradık söyledik ama kimse yardımcı olmadı. Sanırım burada birinin ölmesi gerekiyor. Burada yaşanan kazada esnafların da 2 tane sıfır arabası zarar gördü. Buradaki tabela artık bir çözüm değil buraya bir set ya da bir ışık lazım.

dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir