Sıfır Atık Projesi ile geri dönüşümde öncü adımlar

Sıfır Atık Projesi kapsamında, Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. ile iş birliği yaparak ilçe sınırları içerisinde tekstil geri dönüşümü için önemli adımlar atıyor.

Edremit Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında Temizlik İşleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve uygulayıcı firma Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; İlçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirilen Tekstil Kumbaraları, çevreye duyarlı vatandaşların katkılarıyla tekstil atıkları toplanıyor. Bu atıklar, geri dönüşüm sürecine alınıp içerisindeki kullanılabilir malzemeler ayrıştırılarak tekrar kullanıma kazandırılıyor.

Geri dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynayan bu çalışmalarda, toplanan malzemeler iplik haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kıyafet üretiminde kullanılıyor. Edremit Belediyesi, bu kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak hem geri dönüşüme katkı sağlıyor hem de sosyal sorumluluk bilincini ön plana çıkarıyor.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, belediyeciliğin sadece çöp toplayıp yol yapmak olmadığını, hayatın her alanında vatandaşın yanında olması gerektiğini belirterek çevreye duyarlılık ve geri dönüşüm bilincinin artırılmasına yönelik bu adımlarla hem örnek bir model oluşturduklarını hem de sosyal sorumluluk anlamında önemli görevi yerine getirdiklerini ifade etti.

Projeye katkılarından dolayı Sosyal Yardım İşleri Müdürü Faruk Utku Yılmaz’a, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Hakkı Akkoyun’a ve Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. adına İşletme Müdürü Engin Sağdıç ve Çevre Mühendisi Gökçe Güner’e teşekkürlerini iletti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir